INFORMACE PRO RODIČE

Co s vyrážkou a hmyzím poštípáním

  • Poštípání hmyzem: na místo vpichu: Fenistil gel nebo Psilon – gel (v lékárnách volně prodejných více podobných přípravků). Výborný je Tanno-Hermal (jediná vada snad je, že je na kůži více vidět - je bílý, jako tekutý pudr), při výraznější reakci je možno podat celkově Fenistil kapky či jiné antihistaminikum (Xyzal, Aerius, Claritin, Flonidan, Zyrtek..). Je vhodné místo vpichu chladit.
  • Vyrážka: pokud je vyrážka svědivá, tak se často jedná o alergickou kopřivku. Zde je vhodné podat antihistaminikum (např. Fenistil kapky, Fenistil mast, Claritin sirup nebo tablety – od 7/2012 volně prodejné v lékarně). Pokud je výsev vyrážky výraznější a jsou přítomné teploty, je vždy dobré, aby dítě viděl lékař. Jinak lokálně na místo vyrážky je opět výborný Tanno-Hermal. Vyrážka je často způsobena dietní chybou. Proto je nutné dodržovat dietu po dobu 3 dnů.
  • Dieta: 3 dny suchý rohlík, černý čaj oslazený glukopurem. Živočišné uhlí (Carbo adsorbens 3 x 1 tbl). Pokud dojde ke zlepšení, lze přidat vařenou rýži, vařenou mrkev, kuřecí maso dušené na vodě, pouze osolené. Zcela nevhodné jsou potraviny: kyselé ovoce, maliny, jahody, citrusy, rajčata, ořechy, čokolády, ovocné a bylinné čaje, barevné limonády, ryby, víno a kořeněná jídla.

Jak se k nám dostanete?
Zastávka MHD Kuldova - tramvaje č. 2,3 a autobus č. 64ARNIKA - ordinace pro děti a dorost, s.r.o.

Myslbekova 1431/29 Brno 615 00

IČ: 46992910
zapsaná v obchodním rejstříku vedeném
Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 8830

Arnika - ordinace pro děti a dorost, s.r.o. Vytvořilo vibko.cz | tvorba webových stránek