INFORMACE PRO RODIČE

Nastřelování náušnic

Od konce roku 2011 nastřelujeme náušnice americké firmy STUDEX. Od března 2013 je dostupná nová metoda propíchnutí ucha pomocí setu od firmy STUDEX systém 75TM. Náušnice se již klasicky nenastřelují pistolí, ale uši se jemně propichávají. Nedochází k tzv. „výstřelu“, který je doprovázen nepříjemným zvukovým podnětem. Jedná se o téměř bezbolestné a tiché propíchnutí uší. Náušnice jsou samozřejmě hypoalergenní – z chirurgické oceli s nebo bez pozlacení.

Ukázku aplikace naleznete zde

Kdy a v jakém věku náušnice nastřelit

Nastřelení náušnic se může provádět v jakémkoli věku, nejdříve však 14 dní po 1. očkování proti tetanu (Infanrix Hexa ve 3. měsíci). V kojeneckém věku doporučujeme nástřel mezi 4. - 6. měsícem věku dítěte.
Děti by měly být zcela zdravé, neměly by být nachlazení nebo mít teplotu.

Popis náušnic

Nastřelují se pouze speciální nastřelovací náušnice k tomuto výkonu určené. Náušnice jsou vyrobeny z chirurgické oceli, speciálního kovu, potažené buď 24 karátovým zlatem (žlutý kov) nebo palladiem (bílý kov).  

Jak se nástřel provádí

Po označení místa budoucích dírek se provede propíchnutí uší pomocí speciální propichovací pistole, která ucho rychle, šetrně a hlavně s minimální bolestivostí propíchne a zároveň náušnici nasadí a uzavře. Po propíchnutí ucho nekrvácí! 

Ošetřování

14 dnů po nástřelu je třeba o nastřelené dírky pečovat a ošetřovat je. Vhodné je ošetření speciálním roztokem firmy Studex. Dále jsou vhodné obklady z heřmánku nebo ošetření lihem na pupek po koupeli. Nedoporučujeme přípravky s mastným základem a nemažeme preventivně antibiotickými mastmi. Ucho by mělo větrat.

Kdy lze provést výměnu nastřelených náušnic za vlastní

Po úplném zhojení nastřelených dírek (minimálně 6 - 10 týdnů) lze nastřelené náušnice po uplynutí této doby vyměnit za jakékoliv náušnice jiné (nejlépe zlato, bílé zlato, které předem naložíte na 24 hodin do 60% lihu). 

Zde je k dispozici katalog náušnic s nejpopulárnějšími náušnicemi.


Jak se k nám dostanete?
Zastávka MHD Kuldova - tramvaje č. 2,3 a autobus č. 64ARNIKA - ordinace pro děti a dorost, s.r.o.

Myslbekova 1431/29 Brno 615 00

IČ: 46992910
zapsaná v obchodním rejstříku vedeném
Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 8830

Arnika - ordinace pro děti a dorost, s.r.o. Vytvořilo vibko.cz | tvorba webových stránek