INFORMACE PRO RODIČE

Nepovinné očkování částečně nebo zcela hrazené státem

Nepovinné očkování bylo zavedeno v roce 2010, je volitelné. Existuje plně hrazená varianta očkování proti pneumokokovým infekcím vakcínou Synflorix (proti 10-ti kmenům) nebo částečně hrazené očkování vakcínou Prevenar 13 (proti 13-ti kmenům, s doplatkem). Pojem částečně znamená, že pojišťovna hradí očkovací látku do výše plně hrazené varianty, zbytek si doplatí pacient sám. Úhrada očkování ze zdravotního pojištění je za těchto podmínek:

Bylo-li očkování zahájeno mezi třetím a pátým měsícem věku dítěte, pokud 3 dávky očkovací látky byly aplikovány do sedmého měsíce věku; hrazená péče zahrnuje i přeočkování ve druhém roce věku pojištěnce.

Od 1.4. 2012 je zavedeno nepovinné, volitelné a hrazené očkování určeno k ochraně žen před onemocněními způsobenými infekcí lidskými papilomaviry vyvolávající předrakovinné léze na děložním čípku pro dívky ve věku 13 - 14 let. K dispozici je očkovací látka Cervarix (bivalentní – proti dvěma kmenům HPV – typ 16 a 18 s účinností proti kmenu 45). Tyto kmeny vyvolávají ze 100 % rakovinu děložního čípku v ČR a vakcína Silgard proti čtyřem virům (HPV - 16, 18 a 6, 11) způsobující cca 90 % případů genitálních bradavic.

Obecně platí:
Pro ochranu Vašeho dítěte proti rakovině děložního čípku poskytuje očkování očkovací látkou Cervarix dostatečnou ochranu.

Pokud chcete chránit Vaši dceru i proti genitálním bradavicím je doporučena očkovací látka Silgard.

Bylo-li očkování zahájeno před 14. rokem života je očkovací látka Cervarix zcela hrazená zdravotní pojišťovnou. Na očkovací látku Silgard se vztahuje doplatek.

V nabídce "Formuláře k tisku" jsou k dispozici jednotlivé informované souhlasy případně nesouhlasy s nepovinným očkováním.


Jak se k nám dostanete?
Zastávka MHD Kuldova - tramvaje č. 2,3 a autobus č. 64ARNIKA - ordinace pro děti a dorost, s.r.o.

Myslbekova 1431/29 Brno 615 00

IČ: 46992910
zapsaná v obchodním rejstříku vedeném
Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 8830

Arnika - ordinace pro děti a dorost, s.r.o. Vytvořilo vibko.cz | tvorba webových stránek